ROK SZKOLNY 2012/2013 

Plener w Zakopanym 2013 -wspomnienie ;)

Dnia 01 czerwca br. uczniowie z klasy I i III Liceum Plastycznego pod dowództwem pana Krystiana Wdowiaka wyruszyli na drugi koniec Polski, by zdobywać nowe doświadczenie malarskie. Po piętnastu godzinach nieprzespanej nocy w pociągu znaleźliśmy się w Krakowie. Przez dwa dni pobytu w dawnej stolicy zwiedziliśmy Dom Jana Matejki, Wawel, zobaczyliśmy słynny ołtarz Wita Stwosza, sukiennice i wykonaliśmy masę szybkich szkiców. Następne na mapie było Zakopane, nasz główny cel. Pomimo okropnej pogody zapoznaliśmy się z tamtejszym Liceum Plastycznym im. A. Kenara, byliśmy w Galerii Władysława Hasiora, weszliśmy na Gubałówkę i chodziliśmy po Dolinie Kościeliskiej. Powstało dużo pięknych, malarskich widoków gór. Do Malborka wróciliśmy 09 czerwca z cudownymi wspomnieniami i mokrymi od deszczu walizkami.
(26 czerwiec 2013 -Klaudia Kliamas i Amelia Mazerant)
Film z pleneru w Zakopanym, który odbył się w dniach 01-07 czerwca b.r. produkcji naszego ucznia Tomasza Studzińskiego.
-obejrzyj na YouTube

Podsumowanie Pleneru na Zamku Krzyżackim

W dniach 17-21 czerwca 2013 roku na Zamku malborskim odbył się plener klasy III plastycznej. W przeciwieństwie do Pleneru w Zakopanem na Zamku Krzyżackim żar lał się z nieba i przez co wydawać by się mogło, że uczniowie mają plażę, ale temperatury w okolicach 30-40 dawały się we znaki przez co parę osób skończyło z udarem słonecznym, a inne poparzeniami skóry. Mimo tych drobnych utrudnień myślę, że popełniono parę zacnych prac. Na podsumowanie pleneru dnia 21 czerwca(piątek) o godzinie 16.30 w piwnicach Pałacu Wielkiego Mistrza odbyła się wystawa poplenerowa, gdzie podsumowania 5 dniowej pracy dokonała Pani Ewa Kasprzyk, pracownik Działu Edukacji oraz nasz opiekun ze strony Zamku. Następnie parę słów wygłosił nasz najbardziej doświadczony zawodowo pracownik Pan Andrzej Krzemiński. Po wernisażu odbyło się ognisko na międzymurzu, gdzie piekliśmy kiełbaski. Wraz ze mną nad postępem wykonywanych prac podczas pleneru czuwała dzielnie pani Magdalena Krzemińska-Oller. (21.VI.13 Krystian Wdowiak)

I miejsce w konkursie Ogólnopolskim.

I miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Graficznym "Mój Ekslibris" dla Moniki Zakrzewskiej W poniedziałek 10 czerwca bieżącego roku w Muzeum Zamkowym w Malborku odbyło się wręczenie nagród, gdzie uczennica naszego Liceum Plastycznego, Monika Zakrzewska z klasy III plastycznej zajęła pierwsze miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Graficznym "Mój Ekslibris". Konkurs zorganizowany był z okazji Jubileuszu 50-lecia Międzynarodowego Biennale Ekslibrisu Współczesnego. Do muzeum spłynęło wiele prac ze szkół artystycznych z całej Polski co podnosi prestiż pierwszego konkursu zorganizowanego przez Muzeum Zamkowe w Malborku nad którym od początku czuwała pani Ewę Kasprzyk. Na wernisażu można było zobaczyć prócz nagrodzonych i wyróżnionych prac również inne grafiki wykonane uczniów naszego Liceum Plastycznego. (13.VI.2013 Krystian Wdowiak)

Wystawa podyplomowa -Dyplom 2013
Liceum Plastyczne w Malborku zaprasza na wystawę podyplomową malborskich plastyków w Galerii Nova, Szpital Jerozolimski, wernisaż odbędzie się 22 maja o godzinie 17.00. Wystawę można oglądać do dnia 06 czerwca 2013 roku. Zapraszamy

Wystawa Prac Uczniów w Kwidzynie
Dnia 14 marca bieżącego roku o godzinie 17.00 w Kwidzyńskim Centrum Kultury "Kinoteatr" (ul. Katedralna 18, Kwidzyn) odbędzie się wernisaż prac Uczniów naszego Liceum Plastycznego. Na wystawie będzie można zobaczyć prace z zakresu rysunku i malarstwa, grafiki, rzeźby, fotografii, reklamy wizualnej, podstaw projektowania, a także naszego nowego kierunku: dekoracji wnętrz. Otwarcie wystawy umili nam występ Uczniów kwidzyńskiej Szkoły Muzycznej.Serdecznie wszystkich zapraszamy (K.Wdowiak)

Wystawa Prac Uczniów Liceum Plastycznego
Liceum Plastyczne, Dyrektor, Nauczyciele przedmiotów artystycznych oraz Malborskie Centrum Kultury i Edukacji zapraszają na wystawę prac Uczniów naszego Liceum Plastycznego. Wernisaż odbędzie się w najbliższą środę 06 lutego 2013 roku w "NOVA GALERIA" ul. Armii Krajowej 68 (dawny Szpital Jerozolimski). Na wystawie będzie można obejrzeć prace z zakresu rysunku i malarstwa, grafiki, rzeźby, reklamy wizualnej. Serdecznie zapraszamy (K.Wdowiak)

Wernisaż wystawy w Nowym Dworze Gdańskim
W piątek 19 października o godzinie 19.00 w Żuławskim Ośrodku Kultury w Nowym Dworze Gdańskim odbędzie się wernisaż wystawy prac uczniów Liceum Plastycznego w Malborku.

 

Gratulujemy finalistom

11 września 2012 roku odbył się powiatowy finał konkursu "Odkrywamy Talenty na Pomorzu". Konkurs ten od 2009 roku promuje twórczość młodych ludzi z zakresu gimnastyki artystycznej po literaturę i poezję. Z naszej szkoły w kategorii fotografia zakwalifikowały się do finału następujące osoby (zostały wyróżnione i nagrodzone):Aleksandra Namiel, Dominika Kuśnierkiewicz, Julia Kiełkowska, Patrycja Łepek, Karolina Wala, Monika Kot. Zwycięzcom serdecznie gratulujemy i zachęcamy pozostałych uczniów do prezentowania swoich talentów w przyszłych edycjach konkursu.

ROK SZKOLNY 2011/2012

• Wystawa grafik "Gdańsk w miniaturze"
W Filii Gdańskiej przy ul. Mariackiej 42 została otwarta wystawa „Gdańsk w miniaturze”, prezentująca subiektywne spojrzenie młodzieży na historię miasta oraz piękno gdańskiej architektury. Ekspozycję można oglądać do końca lipca. Prezentuje subiektywne spojrzenie, uzdolnionej artystycznie młodzieży, na piękno gdańskiej architektury. Prezentowane na wystawie grafiki, rysunki oraz prace malarskie, wykonane w technikach: suchej igły, akwareli, piórka oraz ołówka, zostały zainspirowane wyjątkowym klimatem i pięknem Gdańska. Wszystkie dzieła, poprzez swoją formę, zaliczają się do grona miniatur. Otwarcie i wystawa odbędzie się 27 czerwca (środa) 2012 roku w fili gdańskiej Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej przy ul. Mariacka 42, Gdańsk Główny, godzina 13.00. Wystawa potrwa do 31 lipca 2012 roku -zobacz reportarz na YouTube

• Wystawa podyplomowa DYPLOM 2012 -Nova Galeria
Dnia 12 czerwca 2012 roku o godzinie 17.00 w Szpitalu Jerozolimskim "Nova Galeria" odbędzie się wernisaż i wystawa prac dyplomowych z FOTOGRAFII i REKLAMY WIZUALNEJ "Dyplom 2012". Na wystawie będzie można zobaczyć wybrane tegoroczne dyplomy ze specjalności fotografia i reklama wizualna -fotografia artystyczna, portret, akt, reklama społeczna, kompozycja typograficzna, plakat filmowy, kalendarz itp. Wernisaż 12 czerwca, godz. 17.00 "Nova Galeria" Szpital Jerozolimski, ul. Armii Krajowej 68, Malbork -zobacz także (K.Wdowiak)
Fotografie pochodzą ze strony www.malbork.naszemiasto.pl (fot.P.Jankowski)

 

• Wystawa w Stutthof
05 maja 2012 została przygotowana wystawa prac uczniów Liceum Plastycznego w Muzeum Stutthof w Sztutowie. Wystawa ma tytuł „Tematy trudne” i odnosi się do szeroko pojętej tematyki martyrologicznej. W możliwości zrobienia wystawy w tym szczególnym miejscu oraz w samym montażu prac pomagał nam kustosz i kierownik działu oświatowego pan Marcin Owsiński. Wernisaż i uroczyste otwarcie wystawy nastąpi 12 maja 2012 (sobota) jest połączony z obchodami 50 lat obozu Stutthof, które zaczną się o godzinie 11.00. (Joanna Budzyńska)

• Obrona prac dyplomowych w Liceum Plastycznym
Jak co roku w naszym Plastyku odbyły się obrony prac dyplomowych ze specjalności FOTOGRAFIA oraz REKLAMA WIZUALNA. W tym roku można było zobaczyć prace dyplomowe z zakresu reklamy społecznej, portretu, plakatu filmowego, czy nawet aktu. Podczas wystawy dyplomowej były prezentowane również prace z rysunku i malarstwa oraz rzeźby. Młodzi plastycy zdawali również egzamin z historii sztuki. Wszystkim gratulujemy i zapraszamy do odwiedzenia galerii (Krystian Wdowiak)

• 31 marca 2012 -Kiermasz Wielkanocny
Nasze Liceum Plastyczne wzięło udział w corocznym kiermaszu wielkanocnym organizowanym przez Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu. Uczennice Katarzyna Urtnowska, Marcelina Niedbało oraz Joanna Zbień sprzedawały ozdoby świąteczne wykonane podczas zajęć dodatkowych na rzeźbie, w celu zakupu nowych narzędzi do pracy oraz promocji naszej szkoły. Udzieliły również krótkiego wywiadu Łukaszowi Brzostkowi absolwentowi naszej szkoły, który teraz działa czynnie w Centrum „Światowid” i był jednym z osób odpowiedzialnych za promocję kiermaszu. (Joanna Budzyńska)

•Dodatkowe zajęcia z rysunku i malarstwa
 Do 26 marca 2012 włącznie będą prowadzone zajęcia dodatkowe z rysunku i malarstwa przez K. Wdowiaka. Zajęcia odbywać się będą w poniedziałki w godzinach 15.50 -18.50, sala 3-4. Zapraszamy.

• 03 marca 2012 -Wystawa Exlibrisu w Nakle
W Nakle odbyło się uroczyste otwarcie wystawy exlibrisu o tematyce pszczelarskiej na której można było również zobaczyć prace uczniów klasy pierwszej Liceum Plastycznego w Malborku, są to exlibrisy wykonane podczas zajęć na przedmiocie Techniki Graficzne. (Joanna Budzyńska)

 

• Sztandar Szkoły
Dnia 07 marca 2012 roku do ZSP2 w Malborku dotarł sztandar szkolny na który składali się: rodzice, uczniowie, zorganizowano również na ten cel dwie zbiórki. Sztandar został wykonany ręcznie przez Zdzisławe Gulgowską, która potrzebowała, aż 160 godzin na jego wykonanie. Na środku widnieje księga, na której ukazany jest herb Powiatu malborskiego oraz herb miasta Malbork. Pióro -symbolizuje Liceum Ogólnokształcące, a pędzel Liceum Plastyczne. Na drugiej stronie sztandaru ukazane jest godło Rzeczpospolitej Polskiej -postać Orła z koroną , a wokół niego widnieje napis „Bóg, honor, ojczyzna, nauka” Dnia 13 kwietnia 2012 roku o godzinie 13.00 odbędzie się uroczyste przekazanie sztandaru z okazji 20-lecia naszej szkoły. Rada rodziców przekaże go Dyrekcji Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 w Malborku. Projekt sztandaru Zespołu Szkół Nr 2 w Malborku wykonał Krystian Wdowiak. (Dawid Wciseł)

• OSSP
Ogólnokształcąca Szkoła Sztuk Pięknych OSSP to 6 letnia szkoła artystyczna dająca wykształcenie plastyczne i ogólne w zakresie gimnazjum i liceum, kończąca się maturą i obroną pracy dyplomowej. Obok bloku zajęć ogólnokształcących, szkołę wyróżniają atrakcyjne zajęcia artystyczne: rysunek i malarstwo, podstawy fotografii i filmu, rzeźby, podstawy projektowania, historia sztuki. Po ukończeniu III klasy gimnazjum uczniowie wybierają specjalność, którą będą kontynuować do końca edukacji w szkole. Specjalności do wyboru:
• fotografia • reklama wizualna
Warunkiem ubiegania się kandydata o przyjęcie do klasy pierwszej jest nieprzekroczenie 14 roku życia oraz posiadanie świadectwo ukończenia szkoły podstawowej. Kandydaci będą przyjmowani na podstawie egzaminu praktycznego badającego umiejętności plastyczne z rysunku i malarstwa

• Warsztaty Plastyczne
W dniach 30.01-01.02.2012 roku w godzinach od 9.00 do 12.00 w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 w Malborku odbędą się jak co roku warsztaty z rysunku, malarstwa, rzeźby oraz fotografii dla kandydatów do Liceum Plastycznego na rok szkolny 2012/2013. W czasie warsztatów drogi GIMNAZJALISTO uzyskasz cenne wskazówki co do egzaminu wstępnego do Liceum Plastycznego, a co najważniejsze już nas wcześniej poznasz! Serdecznie zapraszamy! :)

• Akcja dekorowania świetlicy DPS'u
W Domu Pomocy Społecznej odbyła się akcja dekorowania świetlicy w której udział brała Anna Wąsowicz uczennica 3 klasy liceum plastycznego a pomagali nauczyciele przedmiotów artystycznych Joanna Budzyńska oraz Tadeusz Sycz. (Joanna Budzyńska)

01 wrzesień 2011 -Rozpoczęcie roku szkolnego 2011/2012
 Jak co roku z dniem 01 wrześniem rozpoczął się nowy rok szkolny, z tą różnicą że jest to dwudziestolecie ZSP2 oraz pełniącą funkcję dyrektora została pani Renata Zawadzińska, oraz nowym kierunkiem w Liceum Plastycznym jakimi są techniki graficzne.

Rozpoczęcie roku szkolnego 2011/2012
-01 wrzesień 2011, godzina 09.00, Mała Sala Sportowa

ROK SZKOLNY 2010/2011

• Sprawdzian uzdolnień kierunkowych dla kandydatów do liceum plastycznego.
W ostatnią sobotę odbyły się egzaminy w naszej szkole. Gimnazjaliści byli sprawdzani pod kątem uzdolnień kierunkowych i rozmowy na temat wybranej dziedziny sztuki przy naborze do Liceum Plastycznym. Wszystkim Kandydatom, którzy podjęli trud egzaminów dziękujemy oraz gratulujemy. (Krystian Wdowiak)

• I miejsce dla Marceliny Niedbało w konkursie Recytatorskim
W Młodzieżowym Domu Kultury "Ratusz" odbył się Konkurs Recytatorski Poezji i Prozy Jana Pawła II. Z naszej szkoły wzięły udział dwie osoby. Kolejny sukces zdobyła Marcelina Niedbało, która otrzymała I miejsce w kategorii szkół ponadgimnazjalnych. Uczennicę przygotowała mgr Małgorzata Politowska. Gratulacje dla Marceliny i Klaudii oraz powodzenia w dalszych zmaganiach konkursowych. (Małgorzata Politowska)

• Warsztaty dla kandydatów do LICEUM PLASTYCZNEGO
Jak w tamtym roku szkolnym, tak i w tym zapraszamy Gimnazjalistów do udziału w warsztatach przygotowawczych dla Kandydatów do Liceum Plastycznego w Malborku na rok szkolny 2011/2012, które odbędą się na początku ferii w dniach: 17, 18 i 19 stycznia 2011 roku, w godzinach 10.00-12.00. Warsztaty obejmują przedmioty, które będą obowiązywały na egzaminie wstępnym w czerwcu, czyli: rysunek i malarstwo, rzeźba, a poprowadzą je nauczyciele przedmiotów artystycznych. Do warsztatów rysunkowo-malarskich potrzebne będą przybory rysunkowe (ołówki) i malarskie (farby wodne) oraz brystole (A2). Przyszli kandydaci będą mogli zmierzyć się z materią jaką są praktyczne egzaminy wstępne, a także oswoić się z atmosferą panującą podczas naboru. Na warsztatach będą również obecni nauczyciele fotografii by wtajemniczyć przyszłych kandydatów w meandry sztuki fotografowania. By pomóc nam zorganizować ilość miejsc skontaktuj się z nami przez forum, temat: Warsztaty przygotowawcze (K. Wdowiak)

• Wernisaż Liceum Plastycznego na zamku w Sztumie.
W ostatni piątek o godzinie 17.00, odbył się wernisaż prac Uczniów Liceum Plastycznego. Tegoroczna, czwarta już wystawa, malborskich Plastyków gości tym razem w letniej rezydencji Wielkich Mistrzów Zakonnych na zamku w Sztumie dzięki uprzejmości Sztumskiego Centrum Kultury. Na otwarciu gości powitał i parę słów na temat wystawy wygłosił Pan Andrzej Grześkow -dyrektor SCK. Mówił on między innymi o starej szkole plakatu polskiego reprezentowanej przez wielkich artystów, takich jak: Tomaszewski, czy Waldemar Świerzy, co można uznać za wielki komplement pod adresem naszych Uczniów Reklamy Wizualnej. Następnie przemówił dyrektor naszego plastyka Pan Jan Pawlina, który opowiedział o naszej szkole, a następnie oficjalnie otworzył wystawę. Za aranżację wystawy odpowiadają nauczyciele naszej szkoły i Joanna Budzyńska, oraz Tadeusz Sycz i Krystian Wdowiak, ale podziękowania w szczególności należą się Pani Alicji Bartnickiej pracownicy Sztumskiego Centrum Kultury, która czuwała nad całością wystawy. Wystawę będzie można zwiedzać do końca styczna, wszystkich serdecznie zapraszamy. (K. Wdowiak)

• FORUM Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 w Malborku.
Dnia 20 grudnia 2010 w ramach Komisji Promocji Szkoły, jak i Komisji Artystycznej w których mam przyjemność być ruszyło Forum Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Malborku. Żywię nadzieję, że Forum to będzie tak jak strony internetowe ZSP2 i LP, oraz portale i NK poprzez Waszą działalność promować naszą Szkołę, tak by zachęcić młodych ludzi do wybrania właśnie naszej, a nie innej szkoły. Serdecznie zapraszam do rejestracji i wypowiadania się w ramach forum. (Krystian Wdowiak)

• Fotka tygodnia
REGULAMIN. O co chodzi: trójetapowy konkurs zaczyna się castingiem na zdjęcie tygodnia. Podpisane fotki przysyłacie w liczbie maksymalnie 2 tygodniowo (między sobotą, a środą) na adres w temacie wpisując klasę lub dostarczacie je do pani Emilii Zygadlińskiej. Wysyłacie te, które uważacie za warte pokazania. Wygrana fotka zawiśnie w gablocie samorządu uczniowskiego, biorąc tym samym udział w dalszej części konkursu- ZDJĘCIU MIESIĄCA. Zdjęcie miesiąca jest warte nagrody głównej, czyli DNIA BEZ PYTANIA (nie obejmuje zapowiedzianych prac klasowych, testów oraz sprawdzianów). Udział może wziąć każdy uczeń. Praca może być wykonana wszystkim co macie w danej chwili pod ręką. Od telefonu do aparatu najwyższej jakości. Myśl przewodnia może być śmieszna lecz nieośmieszająca, z przesłaniem lub nutką miłych wspomnień. Zdjęcie nie może zawierać treści niezgodnych z zasadami moralnymi i etycznymi. W szczególnych okresach np. święta będzie narzucany temat prac. (Olga D)

• Wręczenie stypendium Prezesa Rady Ministrów
07 grudnia 2010 roku w Tczewie odbyło się wręczenie stypendium PRM dla najlepszych uczniów w danej szkole, nasze Liceum Plastyczne w tym roku reprezentowała Justyna Pazdykiewicz. Gratulujemy :)


•  Szlakiem filmowej Łodzi
W dniach 04-06 października 2010 Uczniowie z Liceum Plastycznego wzięli udział w warsztatach filmowych w Wytwórni Filmów Animowanych "SEMAFOR". Uczniowie tworzyli animację pod opieką Krzysztofa Brzozowskiego, który był jednym z twórców oscarowego filmu "Piotruś i Wilk". Niebywałą atrakcją było również zwiedzanie Muzeum Kinematografii. (Remigiusz Koniecko)

• Otrzęsiny
Dnia 18 września 2010 roku odbyło się uroczyste przyjęcie pierwszaków do braci szkolnej, tzw. Otrzęsiny. Uroczystość odbyła się według scenariusza Angeliki Podsiadłowskiej pod patronatem Samorządu Szkolnego. Do jury powołano Marcina Jarońskiego z klasy III d, mgr Annę Gąsior oraz pana Michała Gilmajstra - nowego bibliotekarza naszej szkoły. Pierwszaki musiały przejść przez 6 trudnych konkurencji. Wśród nich były takie zadania, jak: przygotowanie skeczu wybranego przez siebie kabaretu, wypicie mleka z miseczki bez pomocy rąk, założenie pieluszki jednej osobie z klasy, owinięcie jej papierem toaletowym (zrobienie mumii) oraz zadania sprawdzające ich wiedzę. Zmagania były zacięte, a jury miało bardzo trudne zadanie. Klasy pierwsze i publiczność bawiły się fantastycznie. Zwycięzcą otrzęsin została klasa Ic, a nagrodą był dzień wolny od odpowiedzi. Cała uroczystość zakończyła się złożeniem przysięgi przez klasy pierwsze oraz ich wychowawców. -fotorelacja na facebook (Małgorzata Moździerz) 

 

ROK SZKOLNY 2009/2010

• Rekrutacja do Liceum Plastycznego.
12 czerwca 2010 (sobota) o godzinie 9.00 odbył się egzamin praktyczny sprawdzający uzdolnienia kierunkowe kandydatów do Liceum Plastycznego. Zainteresowanie kierunkami plastycznymi w tym roku było bardzo duże, a na liście zainteresowanych znalazły się aż 42 osoby. Egzamin praktyczny składający się z dwóch części obejmował rysunek/malarstwo oraz rzeźbę. Nowi kandydaci mogli wykazać swój talent nie tylko w pracach, które wykonywali w czasie trwania egzaminu, ale również wiedzą z zakresu sztuki podczas rozmowy z komisją rekrutacyjną. Zaangażowanie wszystkich młodych artystów było ogromne, lecz tylko 30 kandydatów zakwalifikowało się do dalszej rekrutacji na wymarzony kierunek. -"Liceum Plastyczne pozwoli rozwijać umiejętności naszych dzieci i cieszy się dużym uznaniem wśród malborskich szkół, co widać po ilości zainteresowanych kierunkami plastycznymi" - mówili rodzice kandydatów czekający na zakończenie egzaminów.

• Egzaminy Dyplomowe 2010
W naszej szkole ostatnia klasa Liceum Plastycznego broniła swoje prace dyplomowe. Było to pierwsze takie wydarzenie w naszej szkole, w której brało udział 15 uczniów. Uczniowie przed obroną dyplomu musieli przejść przez egzamin z historii sztuki, a później prezentowali swój dorobek artystyczny z ostatnich czterech lat, były to zdjęcia, rysunek i malarstwo, oraz rzeźba. Tematy prac były różnorodne, m.in. okładki książek np. inspirowane książkami Tolkiena, a także zestawy plakatów, które zostały zrealizowane jako reklama społeczna przestrzegająca przed nadużywaniem używek. -fotorelacja
GRATULUJEMY! (Bartosz Busz)

• Uczniowie „Plastyka” w Koszalinie
Młodzież z Liceum Plastycznego w Malborku miała okazję pokazać swoje prace na przeglądzie zorganizowanym przez Centrum Edukacji Artystycznej. W przeglądzie co roku obligatoryjnie biorą udział wszystkie średnie szkoły plastyczne w Polsce w celu sprawdzenie poziomu kształcenia w przedmiotach artystycznych (rysunek, malarstwo, rzeźba). - Jest to szansa dla uzdolnionej plastycznie młodzieży do pokazania swojej twórczości, a dla nauczycieli przedmiotów artystycznych jest wspaniałym miejscem wymiany doświadczeń pedagogicznych- mówi Krystian Wdowiak, nauczyciel rysunku i malarstwa w Liceum Plastycznym w Malborku. -Przegląd był dwuetapowy. Najpierw w szkole komisja złożona z nauczycieli przedmiotów artystycznych oceniła prace, zrealizowane w ramach programu nauczania i wybrała trzy osoby po jednej z rysunku, malarstwa oraz rzeźby. W kolejnym etapie uczniowie musieli przywieźć ze sobą do Koszalina prace z dwóch dziedzin oraz na miejscu wykonać jedną - Prace z drugiego etapu oceniła komisja złożona z profesorów Akademii Sztuk Pięknych, a obserwatorem jest przedstawiciel CEA. W tym roku nowością i zarazem główną nagrodą jest indeks na wybraną przez laureatów Wyższą Uczelnię Artystyczną. Prace oceniali: prof. Sławoj Ostrowski, prof. Zofia Glazer, prof. Henryk Cześnik, prof. Andrzej Leśnik, prof. Jerzy Nowakowski oraz wizytator CEA Wojciech Myjak- mówi Krystian Wdowiak.
artykuł pochodzi z portalpomorza.pl Autor:(d.w) Źródło: Gazeta Malborska
-screen z portalu

• I miejsce dla Kasi Oleszek
Katarzyna Oleszek Katarzyna Oleszek Nasza uczennica Katarzyna Oleszek zajęła pierwsze miejsce w konkursie na plakat antynikotynowy, serdecznie gratulujemy !

• Warsztaty w LP dla kandydatów do plastyka
W naszym Liceum Plastycznym, w dniach 15-17 lutego 2010 odbyły się warsztaty przygotowawcze dla kandydatów do naszej szkoły na rok 2010/2011. Przyszli "Plastycy" mogli poćwiczyć rysunek i malarstwo, oko wówczas na nich mieli: Krystian Wdowiak i Magdalena Krzemińska; rzeźbę ćwiczono u Tadeusza Marka Sycza, oraz zapoznali się kandydaci również pokrótce z tajemnicą fotografii pod okiem Agnieszki Babińskiej. Obecni na warsztatach byli także obecni uczniowie LP którzy byli mentorami dla naszych przyszłych licealistów. (Krystian Wdowiak)

• III wystawa prac Uczniów Liceum Plastycznego w Malborku
Natalia Klamańska Tradycją w Liceum Plastycznym jest coroczna wystawa Prac naszych uczniów. Jak w zeszłym roku będziemy mogli podczas wystawy obejrzeć osiągnięcia uczniów z dziedzin takich jak: rysunek i malarstwo, fotografia, reklama wizualna i rzeźba. Wernisaż i otwarcie wystawy, a także skromny poczęstunek zorganizowany przez naszych uczniów. Dzięki uprzejmości dyrektora MDK pana Paczkowskiego wystawa odbędzie się w "Galerii Na Lewo" w Miejskim Domu Kultury w Malborku dnia 26 listopada, godz.17.00. Serdecznie zapraszamy. (Krystian Wdowiak)

 

ROK SZKOLNY 2008/2009

• I i II miejsce dla naszych uczennic!
Edyta Zakrzewska 03 czerwca 2009 roku rozstrzygnięto konkurs na logo Partnerstwa Lokalnego "Wspólnymi siłami". Ze złożonych prac wyłoniono trzy pierwsze  miejsca:
I miejsce - Edyta Zakrzewska
II miejsce - Aleksandra Latek -Gratulujemy! :)

• Wigilia klasowa

Jak co roku były spotkania wigilijne

 

ROK SZKOLNY 2007/2008 

• Wystawa Liceum Plastycznego
W galerii ,,Na Lewo" w Miejskim Domu Kultury w Malborku odbyło się uroczyste otwarcie I Wystawy Prac Uczniów Liceum Plastycznego. Na wystawie zaprezentowano prace uczniów z dziedziny: rysunku i malarstwa, fotografii - w technice cliche tyw wykonany metodą mechaniczną i odbitką fotograficzną) , rzeźby: - wykonanej z gliny - odlewy gipsowej - płaskorzeźby, prace graficzne z reklamy wizualnej Wśród zaproszonych gości znaleźli się starosta powiatu Mirosław Czapla, vice starosta Jolanta Leszczyńska, starszy wizytator Kuratorium Oświaty Krzysztof Jezierski, dyrektorzy malborskich szkół, rodzice, nauczyciele, absolwenci i uczniowie ZSP Nr2 w Malborku. Wystawę obejrzeć można do dnia 20.11.2007 Zapraszamy! 

• II miejsce i wyróżnienie dla malborskiego Liceum Plastycznego
Edyta Zakrzewska Aleksandra Latek W Ogólnopolskim Konkursie Graficznym „Pozdrowienia z zamku” w czasie trwania Piątego Bałtyckiego Festiwalu Nauki nasze uczennice Aleksandra Latek oraz Edyta Zakrzewska otrzymały kolejno II miejsce oraz wyróżnienie. Podczas zajęć reklamy wizualnej techniką monotypii kolorowej i monotypii tzw.amerykańskiej wykonały wizerunki Zamku malborskiego.
Serdecznie gratulujemy naszym Dziewczętom. (K.Wdowiak)

• Otrzęsiny klas pierwszych
W ZSP2 w Malborku odbyła się impreza dla uczniów klas pierwszych. Organizatorzy przygotowali kilka konkurencji, w których mieli się zmierzyć reprezentanci każdej z klas. Po piątej lekcji, czyli o godzinie 12:05, uczniowie klas pierwszych zostali zaproszeni na salę gimnastyczną. Wszyscy przebrali się za koty. Prowadzący - Łukasz Brzostek - przywitał wszystkich i rozpoczął imprezę. Pierwszą konkurencją było przedstawienie własnej piosenki, w której tekście musiało się znajdować słowo "miau". Poszczególne występy były bardziej, lub mniej udane, niektóre wywołały sporo śmiechu, wszystkie zaś zostały nagrodzone gromkimi oklaskami. - czytaj całość

Plener pod zamkiem
foto: Krystian Wdowiak

ROK SZKOLNY 2006/2007

• IV Ogólnopolski Konkurs Norwidowski
W dniu 31 maja 2007 roku w II Liceum Ogólnokształcącym im. Cypriana Kamila Norwida w Krasnymstawie, odbył się finał IV Ogólnopolskiego Konkursu Norwidowskiego. W konkursie finałowym udział wzięło 48 uczestników z całego Kraju. Nasz plastyk reprezentował w dziedzinie rysunku: Krzysztof Fiszer gdzie uzyskał wyróżnienie. Na konkurs do Krasnegostawu towarzyszył mu jego nauczyciel Krystian Wdowiak.

 

• Wyróżnienie dla Edyty Zakrzewskiej
Nasza uczennica została wyróżniona w konkursie fotograficznym MALBORK DZISIAJ. Urząd Miasta Malborka zorganizował konkurs fotograficzny dla amatorów fotografii z Malborka. Celem konkursu było uzyskanie jak najszerszej dokumentacji fotograficznej dzisiejszego Malborka, czyli tego jak wygląda obecnie nasze miasto. Zdjęcia miały przedstawiać te dzielnice, miejsca, budynki, obszary w Malborku, które podobają się mieszkańcom, lub które wymagają zmiany, rozbudowy, uporządkowania, większego zadbania. (K.Wdowiak)

• Pierwsze prace z rysunku i grafiki naszych Uczniów

• Galeria internetowa
Prace z przedmiotu fotografia. Technika luksografia "Pory Roku" z pracowni fotografii pani Agnieszki Babińskiej. Luksografia.
W tłumaczeniu dosłownym luksografia oznacza "pisać światłem" -metoda otrzymywania obrazów przez bezpośrednie naświetlenie materiałów światłoczułych, na które nałożone są przedmioty o różnym stopniu przeźroczystości; jeden z rodzajów fotogramu. (źródło Wikipedia) (K.Wdowiak)

• Biwak I apl w Mikoszewie
We wrześniu klasa pierwsza apl pojechała na biwak integracyjny do nadmorskiej miejscowości Mikoszewo. Opiekunami byli wychowawca, a także nauczyciel rysunku i malarstwa i reklamy wizualnej klasy pierwszej plastycznej Krystian Wdowiak oraz nauczyciel rzeźby i podstaw projektowania i kompozycji Tadeusz Sycz. (K.Wdowiak)

• Otrzęsiny czyli Chrzciny Kotów :)


 

 

• Początek roku szkolnego 2006/2007
 
Pierwszy nabór do szkoły do klasy o specjalności: Reklama Wizualna, odbył się w czerwcu 2006 roku, na egzamin przybyło 30 osób, a egzamin zdało 26. W tej chwili klasa pierwsza liczy 25 osób a wychowawcą jej został Krystian Wdowiak.(K.Wdowiak)